Drevené hračky Haba – každý deň nový príbeh

Haba hračky

Prečo sú plyšáky dôležité pre bábätká?

Textilné bábiky boli kedysi jedna z prvých hračiek, s ktorými sa deti začínali hrávať. V dnešných časoch ich dopĺňajú aj plyšové hračky alebo rôzne iné predmety na upútanie pozornosti detí. Bábiky a plyšové hračky však majú vo vývoji detí nezastupiteľné miesto. Hra s mäkkou hračkou pomáha rozvíjať starostlivosť, lásku a podnecuje potrebu starať sa o niekoho iného.

Hra s textilnými bábikami či plyšákmi je obľúbenou zábavou malých detičiek. Nie je nič lepšie, než sa večer pritúliť k mäkučkej hračke, ktorá je vaším najlepším kamarátom. Malé dievčatká, ale aj chlapci sa radi starajú o niekoho ďalšieho a plyšová hračka je jednoduchý spôsob, ako sa naučiť prvej zodpovednosti. Plyšáci sú dôverníkmi i ochrancami všetkých detí. Niet divu, že láska k týmto hračkám nás drží často po celý život.

Dieťa s plyšákmi
Starostlivosť o plyšových kamarátov je snáď tá najmilšia povinnosť.

Bez bábiky ani na krok

Hra s textilnou bábikou pripravuje deti na ich budúcu úlohu rodičov. Malé dievčatká sú nadšené, keď dostanú peknú novú bábiku. Detská bábika nie je len obyčajná hračka. Deti ju zväčša považujú za svoju najlepšiu kamarátku a pri hre s ňou si rozvíjajú jemnú motoriku, pozornosť, sociálne zručnosti a komunikačné schopnosti, nakoľko sa k bábike neustále prihovárajú.

Moderné hračky dnes majú množstvo funkcií, ktorými môžu deti zaujať. Poznáme bábiky, ktoré vydávajú zvuky, možno ich kŕmiť, kúpať alebo prezliekať do nespočetného množstva oblečenia. Sú to však práve tie najjednoduchšie hračky, s ktorými sa deti dokážu zabaviť najdlhšie. Deti si pri hre s mäkkou textilnou bábikou plnenou vatou môžu vymyslieť nové príbehy a dobrodružstvá, ktoré budú s malým bábätkom zažívať.

Dievčatko s bábikou Haba
Hra s bábikou deťom rozvíja jemnú motoriku i komunikačné schopnosti.

Plyšoví kamaráti

Deti a plyšáky patria k sebe. Plyšové hračky sú tu vždy pre každé dieťa, pripravené hrať sa aj vtedy, keď rodičia nemôžu. Ponúkajú deťom istotu, bezpečie a najmä množstvo zábavy. Mnohé deti sa zhovárajú so svojimi plyšovými kamarátmi ešte aj v školskom veku. Vyrozprávajú im svoje zážitky, radia sa o svojich plánoch a zverujú sa im so svojimi strachmi, keď majú pocit, že ich dospelí nepochopia.

Znamená to, že plyšové hračky sú skvelými partnermi pre rolové hry. Deti im často prisudzujú ľudské, ba priam nadľudské vlastnosti, nakoľko ich svet je ešte stále magické miesto. Okrem komunikačných a sociálnych zručností hra s plyšákom učí zodpovednosti a rozvíja jemnú motoriku detí. Často je to práve objatie s plyšovým kamarátom, vďaka čomu detičky rýchlejšie zaspia vo svojej postieľke.

Detská plyšová žabka Haba
Svietiaca plyšová hračka je skvelé riešenie pre všetky deti, ktoré sa boja zaspávať vo svojej vlastnej postieľke.

Plyšové hračky pre malé bábätká – áno alebo nie?

Pri výbere vecí pre novorodencov je vždy treba premýšľať o čosi dôkladnejšie. To isté platí aj pre hračky pre bábätká. V prvom rade je dôležitá ich bezpečnosť. Veľké množstvo plyšových hračiek v detskej postieľke môže sťažiť ich dýchanie. Takisto myslite aj na kvalitu hračiek pre malé deti. Froté materiál je pre bábätká vhodnejší ako „chlpaté“ plyšové hračky.

Takéto hračky bábätká zbytočne nešteklia a ľahšie sa dajú v prípade potreby oprať. Skontrolujte aj to, čím je hračka plnená. Malé guľôčky by mohli byť vdýchnuté, ak by sa plyšák náhodou pri hre prederavil. Mäkučká plyšová hračka plnená vatou je skvelou voľbou aj pre tých najmenších. Doprajte svojim deťom kvalitné hračky, ktoré s nimi budú zažívať skvelé dobrodružstvá aj mnoho ďalších rokov.

X